Dazniausiai Uzduodami klausimai

Dažniausiai užduodami klausimai

Informations about our company and our faq


DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI


Kokias foto paslaugas teikiate?
Fotografuoju vestuves, krikštynas, šeimos fotosesijas, renginius, porų fotosesijas, erotines fotosesijas. Fotografuoju privačiuose namuose (nuomojamose salėse, viešbučiuose, kavinėse ir pan.) ar už jų ribų, gamtos apsuptyje.
Ar fotografuojate visoje Lietuvoje?
Galiu atvykti į bet kurį Lietuvos kampelį. Viską galime susitarti, už atvykimą mokėti nereikia. Fotosesija už Lietuvos ribų, pagal individualų susitarimą.
Kada vėliausiai būtų galima užsisakyti fotosesiją?
Iki fotosesijos minimalus laikotarpis turėtų būti 24 – 48 val. , kad užtektų laiko fotosesijos planavimui ir pilnavertiškam Jūsų norų įgyvendinimui.
Kiek fotosesijos metu padarote nuotraukų ir kiek jų atiduodate?
Nors ir dirbu su Nikon aukščiausios klasės technika, stengiuosi „nešaudyti“ lyg iš automato. Man svarbu nufotografuoti taip, kad klientai, pamatę rezultatą, liktų patenkinti. Man svarbu, kad Jums norėtųsi fotografiją atsispausdinti, pasidaryti nuotraukų albumą ar fotoportretą, kuris puoštų namų sieną. Neatiduodu tik techniškai netvarkingų (išsiliejusių, neryškių, pereksponuotų ir kt.) kadrų. Taip pat tokių kadrų, kuriuose jūs užsimerkę ar tiesiog negražiai išėjote. Tiksliai pasakyti, kiek atiduodu kadrų, yra sudėtinga, nes kadrų skaičius nėra pastovus. Jei bendradarbiausite, atsipalaiduosite ir nusiteiksite fotosesijai, turėsite gražių nuotraukų.
Kaip pasiruošti vaikų fotosesijai?
Prieš fotografuojant vaikus, reikia pasirūpinti, kad jie būtų išsimiegoję, pailsėję ir gerai nusiteikę. Apranga neturėtų būti su madingais užrašais, jei po metų jie bus jau nemadingi. Pasiimkite vaiko mylimus žaislus, apgalvokite, ką jis mėgsta veikti (piešti, dainuoti, šokti ir panašiai). Vaikas gali jaustis nejaukiai bendraudamas su nepažįstamais žmonėmis. Šiuo atveju tėveliai turėtų įdėti šiek tiek pastangų į fotosesiją, kad padėtų fotografui.
Kokiu formatu atiduodate sutvarkytas nuotraukas?
Po fotosesijos galerija yra kruopščiai tvarkomos. Po nuotraukų tvarkymo Jums atiduodame diską, kuriame įrašyti du nuotraukų katalogai – viename kataloge pilno dydžio galerija, kurios skirtos spausdinimui, o kitame sumažintos galerija, skirtos peržiūrai kompiuteryje.
Kiek laiko mums reiktų laukti savo nuotraukų?
Nuotraukas atiduodu per 1-2 mėnesius, priklausomai nuo užsakymo sudėtingumo.
Kada ir kaip mokama už foto paslaugas?
Už paslaugas susimokate po sutarties pasirašymo. Organizuojant fotosesiją ir aptariant sutartį, mokamas mūsų sutartas avansas.
Ar yra galimybė užsisakyti stilistų, visažistų, kirpėjų ar renginių organizatorių paslaugų?
Taip. Jei jums reikalingos renginių organizatoriaus, stilisto, kirpėjo ar visažisto paslaugos, jas galime užsisakyti papildomai. Tą galime aptarti iš anksto, prieš fotosesiją.
Ar į asmeninę fotosesiją būtinai turiu atvykti viena(s)?
Aš nieko prieš, jei atsivesite kažką į kompaniją. Svarbiausia, kad jūs smagiai jaustumėtės. Žinoma, jei draugas(ė) netaps pagrindiniu fotosesijos modeliu ar režisieriumi, ko dažnai nepavyksta išvengti.
Ar turite dekoracijų, kostiumų?
Nesivadovauju foto ateljė metodais, tad dekoracijų ar dekoracinės aprangos fotosesijoms neturiu. Kiekvieną fotosesiją stengiuosi padaryti individualiai ir unikaliai. Galiu rekomenduoti atsinešti savo drabužių, kuriuos atrinksime patys ar pasamdyti stilistę, kuri padės suderinti jūsų stilių.
Pamačiau gražią nuotrauką iš žurnalo ir aš taip noriu atrodyti, ar yra galimybė?
Jeigu turite konkrečių idėjų ir pageidavimų, žinote kaip norite atrodyti, patiko matyta emocija, šviesa, aprangos kodas, makiažas, galime pabandyti tą atkurti.
Ar galite garantuoti, kad galerija nebus viešinamos?
Jeigu norite, kad Jūsų galerija nebūtų viešai rodomos, galime pasirašyti sutartį, kuri garantuos, kad galerija nebus viešinamos.
Ar parduodate dovanų kuponus?
Taip. Dovanų kuponus parduodu įvairioms progoms, dėl kainų galite pasiteirauti asmenine žinute.
Ar darote foto knygas?
Taip. Galime sumaketuoti ir atspausdinti foto knygą. Atsižvelgdamas į Jūsų pageidavimus galiu padėti išsirinkti optimaliausią foto knygos variantą, parenkant viršelio dizainą, medžiagą knygai, apipavidalinimą bei formatą.
Ar taikote nuolaidas?
Taip taikau. Nuolaidos taikomos nuolatiniams klientams. Visos paslaugų kainos yra sudėtinės – į kainą įeina įrangos amortizacija, nuotraukų taisymas ir t.t., ne vien tik fotografo darbas.
Ar retušuojate nuotraukas?
Taip. Įprastai nuotraukas atiduodu sutvarkytas (koreguotas, išlygintas spalvų balansas, paslėpta apšvietimo technika ir panašiai). Jeigu reikalingas retušavimas pvz. veido defektų šalinimo, foto montažo, odos lyginimo ir pan. Kaina prasideda nuo 1 eur. Nuotraukai. Priklausomai nuo nuotraukų retušavimo sudėtingumo, kaina gali kisti.
Ar fotografuojate nemokamai?
Fotografams yra didelė prabanga fotografuoti nemokamai, kai jų pragyvenimo šaltinis – fotografija. Bet kartais būna ir išimčių. Išimtys daromos tada, kai klientas sutinka dirbti kartu prie fotografams aktualaus projekto ir leidžia viešinti nuotraukas. Jei manote, kad galite sudominti savo asmenybe, išvaizda, ar kažkuo, kuo esate ypatingi, galite susisiekti su manimi. Jei norite tapti fotosesijos modeliu ir turite drąsos, siųskite ne mažiau nei 3-4 skirtingas savo nuotraukas elektroniniu paštu: info@rolandasblazys.com. Laiško pavadinime rašykite: „Noriu nemokamos fotosesijos“.